banner250

banner246

Yüzlerce çocuk sabah namazında camiye akın etti

Denizli'nin Merkezefendi İlçesi Üçler Mahallesi Hilal Camii'nde, yapılan “Cami-Çocuk Buluşması”na yüzlerce çocuk katıldı.

Denizli Müftülüğü 26.11.2019, 20:47
Yüzlerce çocuk sabah namazında camiye akın etti
© Diyanet Haber

Şenlik yerine dönen camide renkli görüntüler ortaya çıktı. Buluşmaya il müftüsü Mehmet Aşık, din görevlileri çocukların anne babaları katıldı.

Sabah namazını cemaatle kılan çocuklar ardından tesbihata katıldı.

Yapılan duadan sonra Hilal Cami İmam Hatibi Muhammed Oğuzalp yaptığı konuşmada, “Sevgili çocuklar! Seher vaktinde 'Namaz uykudan hayırlıdır' davetine icabet edip uykunun en tatlı anında sıcacık yataklarınızı terk ederek camimize, cennete koşarcasına şehrin dört bir tarafından geldiniz. Asırlar öncesi size selam gönderen Sevgili Peygamberimiz’in (s.a.s.) selamına icabet ediyor, onunla kardeş olmak istiyorsunuz. Var mısınız Peygamber Efendimizle (s.a.s.) kardeş olmaya!” şeklinde konuştu.

“Cami-Çocuk Buluşması” programlarının yaygınlaştırılması gerektiğini ifade eden il müftüsü Mehmet Aşık, düzenlenen bu programlar ile; çocuklara cami sevgisini aşılamayı, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı ve manevi yönden donanımlı nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Müftü Aşık camilerin, göz aydınlığı olan çocuklarla daha güzel olduğunu söyleyerek, “Sizleri tebrik ediyorum. Her türlü güzelliğin, ahlakın, erdemin, faziletin kaynağı olan ve bizleri cennete yakınlaştıracak olan camileri hayatımızın merkezine almamız gerekiyor. Bu hususta bu gayreti ortaya koyan cami imam hatibimizi, sizleri ve yetiştiren anne babalarınızı tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmaların sonrasında program çocuk ilahileri, salat selamlar, tesbihatlar ve çeşitli gösteriler ile devam etti.

Program, çocuklara çeşitli hediyelerin verilmesi ve katılımcılara çorba ikramıyla son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
İmam ramazan 2 yıl önce
Rabbim sayılarını artırsın maaşallah yavrularımıza buluşmaya vesile olanlardan allah razı olsun
Selami erat 2 yıl önce
Amin inşallah hocam
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?