banner261

banner250

Yaşlılara "vefa"

Denizli Bekilli İlçe Müftülüğü, koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığınca sokağa çıkmaları sınırlandırılan kronik hasta ve yaşlı vatandaşlara evlerinde destek oluyor.

Denizli Müftülüğü 27.03.2020, 12:28
Yaşlılara "vefa"
© Diyanet Haber

Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu’nda yer alan din görevlileri, yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor, ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını alarak evlerine bırakıyor.

İlçede sokağa çıkmaları sınırlandırılan toplam 346 kronik hasta ve 2 bin 495 65 yaş üstü vatandaş bulunuyor. Din göevlileri, bu vatandaşların tüm resmî işlemleri de dahil tüm ihtiyaçlarını gidermelerine yardım ediyor.

Her gün belirli saatlerde yaşlıları evlerinde ziyaret eden din görevlileri, ihtiyacı olan vatandaşların ihtiyaçlarını dışardan alarak evlerine götürüyor.

Öte yandan akşam ezanının ardından minarelerden yapılan anonslarla vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri hakkında bilgilendiriliyor.

Sonrasında koronavirüs salgınının bir an önce son bulması ve hastaların şifaya kavuşmaları için camilerden yükselen dualara vatandaşlar da evlerinin balkonlarından "ami" diyor. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)