banner297

banner319

Vali Yardımcısı Halil Canavar'dan Diyanet Vakfı'na Kurban Bağışı

banner265

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Vali Yardımcısı Halil Canavar’ı makamında ziyaret ederek, “Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu” çalışmaları hakkında bilgi verdi

Denizli Müftülüğü 20.08.2018, 15:39
Vali Yardımcısı Halil Canavar'dan Diyanet Vakfı'na Kurban Bağışı
© Diyanet Haber

Ziyarette konuşan İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla bu yıl ki vekâletle kurban organizasyonu çalışmalarının yapıldığını belirterek, “Ülkemiz, ümmet coğrafyasının umududur. Vakfımız bugün 7 kıtada, 145 ülkede Afrika'dan Balkanlara, Orta Asya'dan Kafkasya'ya, Latin Amerika'dan Pasifik Asya'ya kadar dünyanın dört bir yanına hizmetler götürüyor. Denizli’deki hayırsever vatandaşlarımızın bize emanet ettiği yardımları ve vekâletleri ihtiyaç sahiplerine mazlum ve mağdur kardeşlerimize, ümmetin yetimlerine ulaştırıyoruz. Bu sayede iyiliğin çoğalmasına, ümmet bilincinin dirilmesine ve kardeşlik köprülerinin kurulmasına vesile oluyoruz." dedi. 

Vali Yardımcısı Halil Canavar’da, TDV'nın 25 yıllık tecrübesiyle, üstlendiği ulvi emanetin bilinci içinde vekâletle kurban kesimi konusunda öncü ve örnek olduğunu ifade ederek, “Vekâlette kurban organizasyonu çalışmaları önem arz etmektedir. İhtiyacı olan mağdur ve mazlum insanlara kurban etinin dağıtımının yanında, milletimizin şefkat ve merhamet elini yıkık gönüllü insanlara ulaştırarak, onların bir nebze mutlu olmasına vesile oluyor. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kampanyaya katılımın yüksek olmasını temenni ediyorum.” dedi.  

Vali Yardımcısı Halil Canavar, konuşmasının ardından TDV’ye kurban bağışında bulundu. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)