banner250

banner203

Üniversiteliler umre ödülü için bilgide yarıştı

Denizli’de Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması yapıldı.

Denizli Müftülüğü 26.12.2018, 09:35
Üniversiteliler umre ödülü için bilgide yarıştı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye’nin her ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması Denizli’de Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

Görevli gözetmenler eşliğinde, yarışmaya örgün veya açık öğretime devam eden 17-27 yaş aralığındaki 191 üniversite öğrencisi katılarak umre ödüllü sınavda ter döktü.

Sınavla ilgili açıklamalarda bulunan İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Ortanca, Mevlid-i Nebi etkinlikleri çerçevesinde bilgi yarışmasının ilk defa yapıldığını ve sınavdaki amacın öğrencileri Peygamber Efendimiz (s.a.s.) ile buluşturmak olduğunu söyledi.

Denizli’de 191 üniversite öğrencisinin sınavda ter döktüğünü aktaran Müftü Vekili Ortanca, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın Mevlid-i Nebi Haftası etkinlileri kapsamında 81 ilimizde üniversite öğrencilerimize yönelik 'Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması' düzenlemektedir. Sınava giren üniversite öğrencilerimiz üç kitaptan sorumlu tutularak Başkanlığımız tarafından hazırlanan seksen soru, doksan dakikalık zaman diliminde cevaplanması istendi. Erkekler ve bayanlar ayrı kategori olmak üzere il birincileri Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından umre ile ödüllendirilecektir. İl Müftülüğümüz de hayırseverlerin katkılarıyla başarılı olan 28 öğrencimizi umreye gönderecek. Böylece bu sınava giren toplam 30 öğrencimiz umre ödülüne hak kazanacaktır. Ayrıca sıralamada başarılı olan öğrencilerimizi çeşitli hediyelerle ödüllendireceğiz.” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?