banner203

banner250

Müftülükten üniversite öğrencilerine eğitim yardımı

Denizli Çameli İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Çameli Şubesi iş birliğinde üniversite öğrencilerine eğitim yardımı yapıldı.

Denizli Müftülüğü 21.10.2021, 10:50
Müftülükten üniversite öğrencilerine eğitim yardımı
© DİHA

Çameli İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Çameli Şubesi iş birliğinde üniversite öğrencilerine eğitim yardımında bulunuldu.

Çameli'nde ikamet edip herhangi bir üniversitede eğitim gören veya Çameli'nde yükseköğrenim gören öğrencilerin akademik ve fikri gelişimlerini desteklemek için belirlenen şartları taşıyan ihtiyaç sahibi 36 üniversite öğrencisine, Çameli İlçe Müftülüğü ile TDV Çameli Şubesi iş birliğinde öğrenim yardımı yapıldı. 

Üniversite öğrencilerine sağlanan eğitim yardımı hakkında bilgilendirmede bulunan İlçe Müftüsü Hüseyin Sözen, "Her zaman sosyal içerikli din hizmeti sunma ve özellikle gençlerimizin yanında olma gayreti içerisinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Müftülüğümüz, Çameli'nin hayırsever insanlarının yapmış olduğu zekat, bağış ve sadaka gelirlerinden hem dini açıdan hem de sağlamış olduğu fayda açısından en uygun şekilde değerlendirilmesi amacıyla hayırseverlerle öğrencilerimiz arasında manevi köprü vazifesi gördü. Bir önceki yıl 65 öğrenciye bu hedef doğrultusunda yardımda bulunmuştuk. Dolayısıyla öğrenim yardımı talebinde bulunan öğrencilerin hepsine öğrenim yardımı yapma fırsatı doğdu." dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?