banner324

banner319

Müftülükten kan bağışı kampanyası

banner265

Denizli Çardak İlçe Müftülüğü personeli ve din görevlileri, Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Denizli Müftülüğü 18.03.2022, 12:12
Müftülükten kan bağışı kampanyası
© DİHA

Çardak İlçe Müftülüğü ile Türk Kızılay iş birliğinde “Kan Bağışı Kampanyası” düzenlendi.

Türk Kızılay'ın kan stoklarındaki azalmaya dikkat çekmek ve toplumu kan bağışına yönlendirmek amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında Müftülük personeli ve din görevlileri kan bağışında bulundu.

Kan bağışının önemine vurgu yapan Kaymakam Ökkeş Furkan Karakurt, “Kan, bir gün hepimize lazım olabilir. Hepimizin ne zaman kana ihtiyacı olacağını hiç kimse bilemez. Her zaman ekmeğimizi, aşımızı, suyumuzu diğer ihtiyaç sahipleriyle paylaştığımız gibi bugün de kan bağışında bulunarak başka bir yardımlaşmayı gerçekleştiriyoruz. Kan bağışında bulunan başta din görevlilerimiz olmak üzere bu kampanyaya katılan vatandaşlara teşekkür ediyorum.” dedi. 

Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirterek din görevlileri ile birlikte Kızılay'a kan bağışında bulunan İlçe Müftü Vekili Sinan Yılmaz ise şunları kaydetti:

“Kan bağışı, insani yardımlaşmanın yanında dini bir sorumluğu olan önemli bir ihtiyaçtır. Sağlıklı insanlarımızın belli dönemlerde kan bağışında bulunması, kana ihtiyaç duyanlar açısından önem arz etmektedir. Müftülük olarak merhametin, iyilik hareketinin, güler yüzlülüğün, yardımseverliğin ve şefkatin sembolü, öncüsü olan Türk Kızılay’ın her daim yanında olmaya çalışacağız. Tüm vatandaşlarımızı düzenli olarak kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (3)
Fetih ÖZÇELİK 4 ay önce
kan bağışında bulunalım kan hayattir
Çardaklı 4 ay önce
İlçe müftülüğümüzün yapmış olduğu bu duyarlı davranıştan dolayı tebrik ederim
Mustafa Özbek 4 ay önce
Kan hayat kurtarır. İyilik hayat kurtarır
Öyleyse hepimiz Bağışlarda ve iyilikte yarışalım inşAllah.