banner331

banner319

Miniklerden ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına destek

Denizli Güney İlçe Müftülüğüne bağlı Kardelen 4-6 Yaş Kur'an kursu öğrencileri “Hediyem Kur'an Olsun” kampanyasına destek oldu.

Denizli Müftülüğü 17.02.2022, 15:13
Miniklerden ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına destek
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasına bir destek de Kardelen 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerinden geldi.

Minik öğrenciler kampanyaya 40 adet Kur’an-ı Kerim ile destek oldu.

Güney İlçe Müftüsü Sabit Doğru, “Öğrencilerimiz, vakfımız tarafından sürdürülen ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına çok anlamlı bir bağışta bulundu. Kendileri de bizzat Kur’an-ı Kerim öğrenmek için gayret eden küçük yavrularımız, takdire şayan yaptıkları bu güzel davranış ile Kur'an-ı Kerim’e ulaşma imkanı bulunmayan dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerine, 40 adet Kur’an-ı Kerim hediye etti.” dedi.

Hediyem Kur’an Olsun kampanyasını ilçede tanıttıklarını belirten Müftü Doğru, “İsteyen vatandaşlarımız ücret karşılığında ihtiyaç sahibi Müslümanlara Kur'an-ı Kerim’i hediye edebiliyor. Kur’an Kursu öğreticisi Fatma Akadağ’ın öncülüğünde,  dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim'i öğrenmek için kursumuza devam eden yavrularımız, hediyeleşmeyi, paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrenerek hayra öncülük ettiler. Yavrularımızın yaptıkları bu iyilik hareketi, toplum için de zihinlere yerleşen önemli bir örnek oldu.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)