banner250

banner246

Minikler mezun oldu

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde müftülüğe bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler yıl sonu programı düzenledi.

Denizli Müftülüğü 30.04.2019, 19:00
Minikler mezun oldu
© Diyanet Haber

Denizli Pamukkale İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur'an kursularında eğitim gören öğrenciler tarafından yıl sonu programı düzenlendi.

04-06 yaş grubu miniklerin sure ve dualarıyla başlayan programda konuşan Pamukkale Müftüsü Nihat Sevil,  “İlçemizde faaliyet gösteren 4-6 Yaş grubu 35 Kur'an kursumuzda  450 öğrencimiz mevcuttur. Bugün burada bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaları, öğrendiklerini ve yıl içerisinde edindikleri maharetlerini sergileyecekler. Programımıza teşrif eden tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor; öğrencilerimizin, yetişmelerine katkı sağlayan ailelerine ve tüm öğreticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.  

4-6 yaş grubu Kur'an kursu öğreticilerinin çalıştırdığı öğrenciler, hazırladıkları mehteran ve sema gösterileri ile okudukları ilahi ve şiirlerle izleyenlere coşku dolu anlar yaşattı.

Programda bir konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Aşık  ise, “Bu salonunda öğrencilerimizin hazırladıkları programı gördüm, gururdan ve sevinçten ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Gerçekten bu tablo karşısında emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Bu memleketin kurtuluşu, tek reçetesi çocuklarımızı küçük yaşta Rabb'imiz ile tanıştırmak, milli ve manevi duygularla yetiştirmektir. Küçük yaşta verilen dini eğitimin önemi üzerinde uzmanlar önemle duruyor. Öncelikle siz kıymetli anne ve babalara bu Kur’an kurslarına teveccüh ederek çocuklarınızı gönderdiğiniz için teşekkür ederim. Bu çocuklarımıza eğitim veren ve yetişmelerinde katkı sağlayan Kur’an kursu öğreticilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Yoğun ilgi gören programda, öğrencilerin sergilediği etkinlikler beğeniyle izlendi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?