banner250

banner246

Merkezefendi Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünden iftar

Merkezefendi Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü Fen Lisesi öğrencilerine iftar verdi.

Denizli Müftülüğü 28.05.2019, 13:52
Merkezefendi Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünden iftar

Merkezefendi Müftülüğü İlçe Gençlik Koordinatörlüğünün organize ettiği İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinin ev sahipliğinde Aydem Fen Lisesi ve Erbakır Fen Lisesi öğrencileriyle birlikte İl Müftüsü Mehmet Aşık iftar yaptı.

Programın açış konuşmasını yapan İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Hayrullah Akgün, "Ramazan ayının bolluk ve bereket ayı olmasının yanı sıra gönül sofrasında buluşturarak katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Yakında sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Merkezefendi Müftüsü Talat Özmet ise, "Öncelikle bu hayır sofrasında bizleri bir araya getiren Cenab-ı Allah'a hamdüsenalar olsun. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen ilçe gençlik koordinatörlüğümüzü, okul idarecilerimizi, tüm katılımcılarımızı ve iftar soframızın maddi destekleriyle kurulmasına vesile olan hayırsever iş adamımızı canıgönülden tebrik ediyorum." dedi.

Öğrencilerle birlikte aynı sofrada bulunmaktan dolayı mutluluğunu dile getiren İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Bu programa katılarak bizlerle aynı sofra etrafında buluşan öğrencilerimize teşekkür ediyor, programa katılan herkesten Allah razı olsun diyorum. Ecdadımız iftara katılan kişilere hitaben: 'İyi ki geldin, soframızda bulundun ve senin sayende Cenab-ı Allah'tan ecir kazandım. Davetime icabet etmeseydin Cenab-ı Allah’tan sevap alamayacaktım.' diyerek aynı sofra etrafında bulunmanın memnuniyetini, paylaşmanın mutluluğunu ifade ederdi. Biz de siz değerli gençlerimize hoş geldiniz, diyorum aynı sofrayı paylaşmanın sevincinden dolayı Cenab-ı Allah'a şükrediyorum." dedi.

Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri olduğunu söyleyen Müftü Aşık, "Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Kur'an'da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen "Kadir Gecesi" yine bu ay içinde yer alır. Bundan dolayı ecdadımız ramazan ayı için "on bir ayın sultanı" nitelemesinde bulunarak diğer aylardan üstün olduğunu beyan etmiştir." dedi.

Konuşmaların ardından program davetlilere iftar yemeği verilmesiyle sona erdi.

Programa İl Müftüsü Mehmet Aşık ve eşi Hamiyet Aşık, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik, Merkezefendi Müftüsü Talat Özmet, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Hayrullah Akgün, Faber Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Cinkaya, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçe gençlik koordinatörleri, din görevlileri, müdür yardımcıları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Fatih Mehmet Eldemir 2 yıl önce
Elhamdülillah Denizlimizdeki liseler özelinde gerçekleştirdiğimiz teşkilatlanma meyvelerini veriyor... emeği geçen,gayret eden tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?