banner250

banner246

Liseli Kız Öğrenciler Yaz Tatilini Bereketli Geçirdi

İl Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörlüğü, liseli kız öğrencilere yönelik planladığı özel programla bereketli bir çalışmaya imza attı

Denizli Müftülüğü 31.08.2018, 15:49
Liseli Kız Öğrenciler Yaz Tatilini Bereketli Geçirdi
© Diyanet Haber

Denizli Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün liseye giden kız öğrencilere yönelik düzenlediği; Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerinin yanı sıra sosyal ve sanatsal faaliyetleri de içeren Yaz Kursları, kapanış programıyla tamamlandı.

Bereketli İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen programa İl Müftü Yardımcısı Hamide Belgrat, İlçe Müftülüklerinden davetli ve temsilciler, Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftü Yardımcısı Hamide Belgrat, “Bugün burada program vesilesi bir araya gelen, Kur’an kursu öğreticilerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerimizle birlikte, Cenab-ı Allah’a ne kadar hamd-ü senalar etsek azdır. 25 Haziran’da başlayan 8 haftalık kursumuzun, genç öğrencilerimize yönelik kursun kapanış icra edeceğiz. Kursumuza katılan öğrencilerimiz, yaz tatilini dini, milli, kültürel ve sosyal bilgilerle donatmaları sayesinde dünya ve ahiret saadetini kazanmalarına vesile olacaktır. Bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın toplumun dini eğitimi konusunda çalışmalarının artarak devam ettiğini belirten Belgrat, “Başkanlığımızın toplumun her kesimini yani 7’den 70’ine ilgilendirecek ve bilgilendirecek dini eğitim konusundaki çalışmaları aralıksız sürdürüyor. 4- 6 yaş Kur’an kurslarımız, hafızlık kurslarımız, Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan öğrencilerimize yönelik olarak “manevi rehberlik” uygulaması gibi farklı alanlarda yapılan çalışmalarımız var. Biz bu çalışmalarımızın içersinde olan gençler ve öğrencilere yönelik olan dini eğitimleri çok önemsiyoruz. Çünkü ‘Küçük yaşta ilim öğrenmek, taşa yazı nakşetmek / kazımak gibidir. Büyük yaşta ilim öğrenmek ise suya yazmak gibidir.’ düsturunca, bu bakımdan çocuklarımıza, gençlerimize dini eğitim - öğretimin ve ahlaki faziletin öğretilmesinin çok müstesna bir yeri vardır. Bu manada çok büyük gayretleri olan Gençlik koordinatörlerimizi ve Kur’an kursu öğreticilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Yaz tatillerini hem dünya hem de ahiret yatırımı yapmalarından dolayı gençlerimizi; böyle bir manevi lezzet tattırmaları ve istikamet üzere olan bir yola yönlendirmelerinden dolayı onları yetiştiren ebeveynlerimizi tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin kurstaki faaliyetlerini içeren sinevizyon gösterimi sonrasında program, öğrenciler tarafında hazırlanan çeşitli gösterilerle devam etti. 

Program, öğrenciler tarafından seslendirilen “Diyanet Gençlik Marşı”nın ardından Kur’an Kursu Öğreticilerinin verdiği Kurs Belgeleriyle sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?