banner250

banner203

İyilik Konutları savaş mağduru aileler için yükseliyor

Denizli Güney İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na destek oldu.

Denizli Müftülüğü 31.08.2020, 11:06
İyilik Konutları savaş mağduru aileler için yükseliyor
© Diyanet Haber

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından beri mağdur ve mazlumların yanında yer alan Türkiye Diyanet Vakfının, "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" sloganıyla bölgede inşa ettiği İyilik Konutları'na bir destek de Güney İlçe Müftülüğünden geldi.

Güney İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, Türkiye Diyanet Vakfının Suriyeli savaş mağduru ailelere yönelik yürüttüğü "İyilik Konutları" projesine konut bağışında bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından sürdürülen proje kapsamında Güney İlçe Müftülüğü din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticilerinin aralarında topladıkları paralarla bir konutun yapımını üstlendiklerini ifade eden İlçe Müftüsü Sabit Doğru,  "Müftülük olarak bu projeye destek olmanın sevincini yaşıyoruz. Özverili çalışan ve fedakarlık gösteren din görevlilerimize teşekkür ediyorum, Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?