banner250

banner203

İl müftülüğünde veda programı

Denizli İl Müftülüğünce tayin ve emeklilik nedeniyle görevinden ayrılan personele yönelik veda programı düzenlendi.

Denizli Müftülüğü 24.03.2021, 17:07
İl müftülüğünde veda programı
© Diyanet Haber

Denizli Müftülüğü, nakil ve emeklilik dolayısıyla görevinden ayrılan personele yönelik veda programı düzenledi.

Törende konuşan Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, “İlimizde çeşitli görevler yaparak tayini çıkan ilçe müftülerimize ve emekli olan personelimize yaptığı hizmetlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. Siz değerli mesai arkadaşlarımla 15 Temmuz gibi hain darbe girişiminin akabinde zorlu bir süreçte, el ele vererek beraber çalıştık. Zor günleri Cenab-ı Allah'ın inayeti, devlet büyüklerimizin desteği sayesinde aştık. Başta emekli olan personelimize, Cenab-ı Allah’tan emeklilik hayatlarında ailesi ve sevenleriyle ile birlikte mutlu, mesut, sağlık ve afiyet içinde hayırlı uzun ömürler niyaz ediyorum. Tayini çıkan ilçe müftülerimize de aileleriyle birlikte güzel, sağlıklı, huzurlu günler geçirerek hayırlı hizmetler yapmalarını Cenab-ı Hak’tan temenni ediyorum. Ben hakkımı helal ediyorum. Sizden de haklarınızı helal etmenizi istiyorum." dedi.

İl Müftü Yardımcısı iken İstanbul Küçükçekmece İlçe Müftülüğüne atanan Hasan Hüseyin Palabıyık ise , "Başkanlığımız bünyesinde 24 yıldır çeşitli görevlerde çalıştım. Denizli’mizin Çardak İlçe Müftülüğünde başladığım görevime, İl Müftü Yardımcısı olarak devam edip, toplam 10 yıl bu şehrimize hizmet ettim. Bu süre zarfında Değerli İl Müftümüzün riyasetinde halkımıza hizmet etmeye çalıştım. Çalışma süresince kıymetli hocamızın derin tecrübesinden istifade ettim. Bundan sonraki görevlerimizde de hocamızdan edindiğimiz tecrübeyle hizmetimize devam edeceğim. Bu vesileyle İl Müftümüzden helallik istiyor ve hayır dualarını istiyorum.” İfadelerini kaydetti. 

Balıkesir Karesi İlçe Müftülüğüne atanan Hasan Canlı da, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın il ve ilçelerinde büyük bir özveriyle görevimizi yerine getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. Sizinle çalıştığımız zaman içerisinde bizlere çok fazla emeğiniz geçti. Ben hakkımı helal ediyorum. Sizden de haklarınızı helal etmenizi istiyorum." şeklinde konuştu.

Huzur ve mutluluk içinde çalışarak emekli olduğunu ve kurumda her daim hatırlanmanın kendisine ayrı bir onur verdiğini ifade eden müftülük personeli Adem Karkın, "Baki kalan bu kubbede hoş bir sadâ bırakmayı ve gönüllerde hayırla anılmayı Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim. Ben hakkımı helal ediyorum. Değerli İl Müftümüz başta olmak üzere tüm personelimizin haklarını helal etmesini istiyorum." ifadelerini kullandı.


Emekli olan Fikret Öğüt ise, "Başkanlığımızda görev yaptığım süre zarfında büyük şeref ve onurla hizmet etmeye çalıştım. Cenab-ı Allah'a ne kadar şükretsem azdır. Değerli müftümüze ve tüm mesai arkadaşlarıma, çalışmalarında Allah'tan muvaffakiyetler dilerim." dedi.
Konuşmaların ardından görev yeri değişen ve emekli olan personele plaket takdim edildi.

Program çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?