banner203

banner250

Havacılık öğrencilerinden 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' ziyareti

Denizli'de lise öğrencileri, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla camileri ve din görevlilerini ziyaret etti.

Denizli Müftülüğü 08.10.2021, 15:44
Havacılık öğrencilerinden 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' ziyareti
© Diyanet Haber

Denizli'de çeşitli okullarda lise düzeyinde eğitim gören öğrenciler, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla din görevlileri ve camilere ziyaretler düzenledi.

Kokpit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Pamukkale Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii'ni ziyaret etti.

Din görevlileri Ali Sürücüoğlu ve Ahmet Sarıkaya'nın "Camiler ve Din Görevlileri Haftası"nı tebrik eden öğrenciler, görevlilere çiçek takdim etti.

Ziyarete gelen öğrencilere cami hakkında bilgi veren ve hediye takdiminde bulunan İmam Hatip Sürücüoğlu, "İl Müftümüz Mehmet Aşık öncülüğünde Denizli'de birçok faaliyet gerçekleştirmekteyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın siz gençlere yönelik çalışmalarında sizleri de görmekten mutluluk duyuyoruz." dedi.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

Hayırsever vatandaşa "su kuyusu" maketi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından "Dünyaya Bir Damla Hayat" sloganıyla sürdürülen "Su Kuyusu" projesine destek olan hayırsever vatandaşa "su kuyusu maketi" hediye edildi.

Kuraklık yaşanan bölgelerdeki insanların uzun yıllar temiz su ihtiyacını karşılamak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Dünyaya Bir Damla Hayat" sloganıyla başlatılan "Su Kuyusu" projesi kapsamında geçtiğimiz aylarda eşi Gülşen Yılmaz ile birlikte bağışta bulunan Bayram Yılmaz, Pamukkale İlçe Müftüsü Hüseyin Uysal ve kendisini bu projeden haberdar eden Gökpınar Tekke Camii İmam Hatibi Hasan Takbaş ile birlikte Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık'ı ziyaret etti.

İl Müftüsü Aşık, hayırsever vatandaşa "yapmış olduğu bağışın, projenin yürütüldüğü bölgede altından daha değerli olduğunu" ifade ederek TDV tarafından gönderilen su kuyusu maketini hediye etti.

Hayırsever vatandaşı "Su Kuyusu" projesine destek olmaya davet eden İmam Hatip Takbaş'ı hayra öncülük ettiği için tebrik eden Müftü Aşık, çalışmalarının devamını diledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)