banner203

banner250

Diyanet Gençlik 'insansız hava aracı projesi' ile Teknofest'e katıldı

Denizli İl Müftülüğü, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021'e katılan gençlere destek oldu.

Denizli Müftülüğü 28.09.2021, 09:36
Diyanet Gençlik 'insansız hava aracı projesi' ile Teknofest'e katıldı
© DİHA

Denizli İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Denizli Şubesi, Denizli'den uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021'e katılan gençlerin insansız hava aracı projesine sponsor oldu.

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde eğitim gören öğrenciler, kendi yazılımlarıyla geliştirdikleri insansız hava aracı projesi ile TEKNOFEST'te yarıştı.

Aynı zamanda TDV Diyanet Genç gönüllüsü olan öğrencilerin Denizli İl Müftülüğüne bağlı Kınıklı Camii Gençlik Merkezi'nde geliştirdikleri proje, İl Müftülüğü ve TDV Denizli Şubesince de desteklendi.

- Her daim gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz

Gençlerin projeyi öncelikle kendilerine sunduğunu ifade eden İl Müftüsü ve TDV Denizli Şube Başkanı Mehmet Aşık, "Bu projeye destek arayışında bulunan gençlerimiz bize projelerinden bahsettiklerinde çok mutlu olduk. Gençlik Merkezimizde sohbetlere katılan TDV Diyanet Genç gönüllüsü olan bu gençlerimizin, yapılması zor bir projeyi hayata geçirme istekleri gözlerinden okunuyordu. Biz de gençlerimizin maddi manevi tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğimizi, onlara destek olacağımızı söylediğimizdeki mutlulukları bizleri daha da mutlu etti. Denizli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Denizli Şubesi olarak her daim gençlere yönelik gerçekleştirdiğimiz faaliyetlere bir yenisini de bu gençlerimize verdiğimiz destekle icra etmiş olduk. Bizler her daim gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?