banner250

banner203

Çevrimiçi Bağımlılıkla Mücadele Semineri düzenlendi

Denizli İl Müftülüğü, "Yeşilay Haftası" etkinlikleri kapsamında "Çevrimiçi Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Semineri" düzenledi. 

Denizli Müftülüğü 04.03.2021, 19:48
Çevrimiçi Bağımlılıkla Mücadele Semineri düzenlendi
© Diyanet Haber

Denizli İl Müftülüğü, 1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenledi.

Söz konusu etkinlikler kapsamında, din görevlilerine yönelik çevrimiçi ortamda "Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Semineri" düzenlendi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü ile İl Müftülüğü iş birliğinde, "En İyi Narkotik Polisi Anne" ve "Narkorehber Eğitim Modülü" başlıkları altında düzenlenen seminere, İl ve ilçe müftülüğü personeli katılım sağladı.

"Geleceğimizin taminatı olan gençlerimizi ve çocuklarımızı bağımlılıktan nasıl koruyabiliriz?, "Uyuşturucu madde suçları ve etkin ihbar mekanizmaları nelerdir?", "Bağımlılık ve uyuşturucu maddeler hakkında farkındalık oluşturmak" gibi sorulara yanıt aranan eğitim semineri, 3 farklı oturumda icra edildi.

Seminerde konuşan İl Müftü Vekili Ramazan Özgün Türkmen, "Bağımlılıkla mücadele kapsamında Müftülüğümüz olarak bağımlılığın her türlüsüne karşı mücadelemizi gerek camilerimizde vaazlarda gerek sosyal medya platformlarında gerekse seminerlerle sürdürmekteyiz. Gençlerimiz ve çocuklarımız başta olmak üzere ailelerimizi tüm kötülüklerden korumak üzere her platformda çalışmalarımız devam edecek." dedi. 

Müftü Türkmen, din görevlilerine yönelik düzenlenen eğitim seminerinde görev alan Komiser Yardımcısı Cemil Özdemir ile Polis Memuru Fatma Kafa'ya teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?