banner203

banner250

Ailelerine hatimle teravih kıldıran hafızlara "Teşekkür Belgesi"

Denizli Pamukkale İlçe Müftülüğü, Ramazan'da ailelerine hatimle teravih namazı kıldıran hafızlara "Teşekkür Belgesi" takdim etti.

Denizli Müftülüğü 31.05.2020, 15:17
Ailelerine hatimle teravih kıldıran hafızlara "Teşekkür Belgesi"
© Diyanet Haber

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle cami ikliminin evlerde yaşandığı Ramazan ayında hafız öğrenciler, evlerinde ailelerine hatimle teravih namazı kıldırdı.

Pamukkale İlçe Müftülüğüne bağlı Dokuzkavaklar Merkezefendi Yatılı Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayan Enes Peker, Nurettin Altıntaş, Abdurrahman Besud, Mahmut Emir Sarıkaya, Bedirhan Perizan ve Enes Soyuço da Ramazan ayının manevi coşkusunu evlerinde yaşamak amacıyla, evlerinde ailelerine hatimle teravih namazı kıldırdılar.

Evlerinde okudukları hatimler ve hatimle kıldırdıkları namazlar ile ailelerine Ramazan coşkusu yaşatarak cami iklimini evlere taşıyan hafız öğrencilere, İlçe Müftüsü Nihat Sevil "Teşekkür Belgesi" gönderdi.

Dokuzkavaklar Merkezefendi Yatılı Kur'an Kursu öğreticileri ve öğrencilerini örnek çalışmalarından dolayı tebrik eden Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil; "Salgın hastalık dolayısıyla evlerinden çıkamayan hafızlarımız, teravih namazında okuyacakları cüzü gündüz uzaktan eğitimle öğreticilerimize dinlettiler. Gece de ailelerine hatimle teravih namazı kıldırarak hafızlıklarını sağlamlaştırdılar. Bu örnek çalışamaya destek veren tüm öğreticilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Hafızların ve ailelerinin Ramazan ayında göstermiş oldukları üstün gayret ve özveri, her türlü takdirin üzerindedir." ifadelerini kullandı.

İlçe Müftüsü Nihat Sevil tarafından imzalanan "Teşekkür Belgeleri" Kur’an kursu öğreticileri tarafından öğrencilere evlerinde takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (2)
Ayşe Hanım 1 yıl önce
Selamünaleyküm, ben öğretmenim, çalışıyorum, hafız olmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla yetişkin kadınlar için hafızlık kursu yok, herhangi bir müftülüğe gidersem bana yardımcı olunur mu? Bu konuda bilgisi olan var mı?
Yakup Göker 1 yıl önce
MaşAllah barekAllah tebrik eder. Başarılarının ve hizmetlerinin devamını
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?