banner250

banner203

Yaşlılar toplumun bereketi ve dualarımızın kabul vesilesidir

Koronavirüsle mücadelede 81 ilde vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, bu kez köylerde ikamet eden vatandaşların yardımına koştu.

Çorum Müftülüğü 13.04.2020, 20:34
Yaşlılar toplumun bereketi ve dualarımızın kabul vesilesidir
© Diyanet Haber

Çorum İl Müftülüğü din görevlileri, bir yandan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları kapsamında hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara hizmet ederken diğer yandan köylerde yaşayan yaşlı vatandaşlara yardım eli uzattı.

Çorum Merkeze bağlı Üyük Köyü’nde görev yapan İmam Hatip Mustafa Yıldırım, 65 yaş üstü ve kronik rahatsılığı bulunan vatandaşın talebi doğrultusunda odunlarını kırdı.

Yıldırım, her gün düzenli olarak yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor, bir ihtiyaçları olup olmadığını soruyor ve ağır işlerinde yardımcı oluyor.

"Yaşlıların toplumun bereketi ve duaların kabul vesilesi" olduğunu dile getiren Yıldırım; "Yaşlılarımız bizim kültürümüz, geleneğimiz ve çınarlarımızdır. Onlar daima bizim başımızın tacıdır. İl Müftülüğümüzün bu süreçte bize verdiği görev gereği ve en önemlisi insanlığımız gereği, her gün köyümüzdeki yaşlılarımızı ziyaret edip kendilerine hem moral veriyorum hem de ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Murat 1 yıl önce
RABBİM devletimize zeval vermesin. Diyanet işleri başkanlığımıza ve saygi deger hoca(ları)mıza canı gönülden teşekkür ediyorum bu zor süreçte bizleri yalnız birakmadilar.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?