banner250

banner246

TDV Çorum Şubesi 2018 Yılının İlk Kurban Bağışını Aldı

Türkiye Diyanet Vakfı “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla harekete geçti

Çorum Müftülüğü 21.07.2018, 09:21
TDV Çorum Şubesi 2018 Yılının İlk Kurban Bağışını Aldı
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), vatandaşların kurban bağışlarını Diyanet Vakfı güvencesiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla kardeşlik için yola çıkıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi, İlk Kurban Bağışını Aldı

Çorum’da 2018 yılının ilk kurban bağışı, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Çorum Şubesi Görevlileri tarafından alındı. Yurtdışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı'na 3 adet kurban bağışı yapıldı. Böylelikle Çorum’da 2018 yılının ilk kurban bağışı alınmış oldu.

Kurban Bedeli: Yurt İçi 850 Tl, Yurt Dışı 625 Tl

Çorum İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şube Başkanı Dr. Ahmet Akın, kesilen kurban etlerinin Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, Kur'an kursu ve öğrenci yurtlarında barınan öğrencilere, yurtdışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika, Afganistan, Pakistan, Arakan, Myammar başta olmak üzere Orta Asya, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ve Kafkasya'yla birlikte dünya'nın toplam 145 Ülkesinde kurban kesimi yaparak vatandaşların adına ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaklarını söyledi.

Müftü Akın, "Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile kurbanlarını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşların bilgilendirilmeleri ve onların ilgili banka şubelerine kurban bağışı ücretlerini yatırmalarına yardımcı olmak amacıyla her yıl olduğu gibi yakın zamanda yine Çorum Saat Kulesi yanı Hürriyet Parkı önünde kurban standı açacağız. Vatandaşlarımız kurbanlarını ister İl Müftülüğümüze gelerek, ister TDV Çorum Çarşı Şubemize gelerek, ister yakın zamanda açacağımız kurban standımıza gelerek ister ilgili banka şubelerinden kendileri yapabilirler. Ayrıca, vekâlet yoluyla kurban kestirecek vatandaşların kurban bedellerini yine internet adresimiz olan http://bagis.tdv.org.tr/ adresinden de kendileri yapabileceklerdir" diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?