banner250

banner246

Sungurlu’da ‘Oku-Yorum’ projesi başlatıldı

Çorum Sungurlu İlçe Müftülüğü, din görevlilerinin okuma, okuduğunu anlama ve yorumlama kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla "Kitap Oku-Yorum" projesini hayata geçirdi.

Çorum Müftülüğü 01.07.2021, 11:43
Sungurlu’da ‘Oku-Yorum’ projesi başlatıldı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı, din görevlilerinin okuma, yorumlama ve müzakere faaliyetlerinin geliştirilerek devam ettirilmesi ve din hizmetlerinin verimliliğinin artırılması amacıyla "Kitap Oku-Yorum" projesi başlatmıştı.

Adı geçen projenin il ve ilçe müftülükleri koordinesinde ülke genelinde sürdürüldüğü adreslerden biri de Çorum oldu. 

Sungurlu Müftülüğü din görevlileri, belirli aralıklarla bir araya gelerek önceden belirlenen kitap üzerinde müzakere yapıyor. 

İlçe Müftülüğünce 1 yıl süreyle devam edeceği belirtilen proje hakkında bilgilendirmede bulunan Şube Müdürü Hidayet Türkel, "İlçe merkezinde gruplara ayrılan din görevlileri, her hafta bir camide buluşarak önceden belirlenen bir kitap üzerinde yorumlama ve müzakere yapıyor. Nisan ayından itibaren Türkiye genelinde başlatılan ve süresi 1 yıl olan bu proje ile din görevlilerimizin kitap okuma, okunan kitapları istişare etme ve din hizmetlerinin verimliliğinin artırılması amaçlanıyor." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)