banner250

banner255

Sungurlu’da 'Kurban Bağış Standı' açıldı

Çorum Sungurlu İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sungurlu Şubesince, vatandaşların kurban bağışlarını kabul etmek amacıyla stant açıldı.

Çorum Müftülüğü 15.07.2021, 19:58
Sungurlu’da 'Kurban Bağış Standı' açıldı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na il ve ilçe müftülüklerinin desteği aralıksız sürüyor.

Çalışmalarını bu doğrultuda sürdüren Sungurlu İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sungurlu Şube-si, vatandaşların kurban bağışlarını rahatlıkla yapabilmeleri amacıyla "Kurban Bağış Standı" açtı.

İlçe Müftüsü İbrahim Köksal ve Müftülük Şube Müdürü Hidayet Türkel, TDV Sungurlu Şubesi Vekaletle Kurban bağış standını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Standa gelen vatandaşlarla sohbet ederek kurbanların TDV aracılığı ve güvencesi ile yurt içi ve yurt dışı ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırıldığını belirten Müftü Köksal, “Vekalet yoluyla kurbanını kestirmek isteyen vatandaşlarımız standımıza veya Müftülüğümüze gelerek bu yıl belirlenen yurt içi 1125 TL, yurt dışı 925 TL tutarındaki kurban bedellerini makbuz karşılığı verebilirler” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?