banner261

banner250

Müftülükten kan bağışı çağrısı

Çorum İl Müftülüğü, Türk Kızılay Çorum Şubesi iş birliğinde “Her Damlada Hayat Var” sloganıyla “Kan Bağışı Kampanyası” başlattı.

Çorum Müftülüğü 21.10.2021, 13:15
Müftülükten kan bağışı çağrısı
© DİHA

Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında Çorum İl Müftülüğü ve Türk Kızılay Çorum Şubesi iş birliğiyle “Her Damlada Hayat Var” sloganıyla “Kan Bağışı Kampanyası” başlatıldı.

Kampanya kapsamında İl Müftülüğü personei ve din görevlileri, Türk Kızılay'a kan bağışında bulundu. 

Kan bağışı çağrısında bulunan İl Müftü Vekili Adem Aygül, "Cenabı Hakk, Maide Suresi 32. ayetinde, 'Kim bir nefsi haksızca öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de ona hayat verirse (onu kurtarırsa), bütün insanlara hayat vermiş (tüm insanlığı kurtarmış) gibi olur.’ buyurmuştur. Günümüzde hastaların tedavisinde en çok ihtiyaç duyulan madde kandır. Bazen bir ünite kan, bir canın kurtarılmasına vesile olur. Kan stoklarına destek vermeye özellikle içinde bulunduğumuz bu salgın döneminde daha da ihtiyaç vardır. Mevlid-i Nebi Haftası'nda olmamız hasebiyle biz de Müftülük olarak bu ihtiyacın karşılanmasında bir nebze katkımız olsun düşüncesiyle kan bağışı kampanyasına destek verdik. Vatandaşlarımızı da kampanyaya davet ettik. İnşallah verdiğimiz kanlar nice canların kurtuluşuna vesile olacaktır." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)