banner250

banner203

Kur’an’ı güzel okumak için yarıştılar

Çorum İl Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" düzenledi.

Çorum Müftülüğü 01.05.2021, 16:43
Kur’an’ı güzel okumak için yarıştılar
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" nedeniyle din görevlilerine yönelik düzenlenen "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" kapsamında il birincileri belirleniyor.

Yarışma sonucunda Çorum il birincisi belli oldu.

Çorum Ulu Camii’nde düzenlenen yarışmada il merkezi başta olmak üzere Alaca, İskilip, Kargı, Osmancık, Sungurlu ilçelerinden toplam 6 din görevlisi Kur’an’ı Kerimi en güzel şekilde okumak için yarıştı.

Komisyon üyelerinin değerlendirmeleri sonunda Sungurlu ilçesi Büyük İncesu köyü İmam Hatibi Nurullah Temel, birinci oldu.

Temel, 14 Haziran 2021 tarihinde Tokat’ta gerçekleştirilecek olan Erkek Din Görevlileri Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen yarışma sonunda dereceye girenler Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi tarafından altınla ödüllendirildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?