banner250

banner246

Din görevlilerine afet eğitimi verildi

Çorum Alaca’da din görevlilerine yönelik "Afet Eğitimi" düzenlendi.

Çorum Müftülüğü 26.03.2021, 22:16
Din görevlilerine afet eğitimi verildi
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı" faaliyetleri kapsamında Alaca İlçe Müftülüğü, din görevlilerine yönelik "Afet Eğitim Semineri" düzenledi.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde Müftülük Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde, daha önce AFAD tarafından düzenlenen Afet Farkındalık Ve Bilinci Eğitimi'ne katılan personel tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Afet eğitiminin önemini vurgulayan Şube Müdürü Mustafa Karaca, her bir din görevlisinin afet konusunda bilgi sahibi olması gerektiğini belirterek vatandaşları da bu konuda bilgilendirmesi gerektiğini ifade etti.

"Din görevlilerinin, olağanüstü hallerde manevi destek becerilerinin geliştirilmesi" amacıyla düzenlenen seminerde konuşan İlçe Vaizi Fatih Akman; “Psikolojik ilk yardım ve toplumu harekete geçirme”, “Afetlerde psiko–sosyal destek ve bu desteğin aşamaları” ve “Afetzedelere yönelik tebliğ ve irşat hizmetleri” konularında sunumlar yaptı.

İlçe Müftülüğü Şefi Hüsamettin Erduran ise “Afet nedir?”, “Hangi durumlar afet kabul edilir”, “Afet öncesi ve sonrası alınması gereken tedbirler” ve “Afetlerden korunma yöntemleri” başlıklı sunumlar gerçekleştirdi.

Seminer kapsamında hazırlanan bilgilendirici afişler katılımcılara dağıtıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?