banner297

banner319

Din görevlilerinden Kızılay’a kan bağışı

banner265

Çorum Oğuzlar İlçe Müftüsü ve din görevlileri, koronavirüs salgını döneminde oldukça azalan kan bağışına dikkat çekmek için Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.

Çorum Müftülüğü 07.09.2021, 14:37
Din görevlilerinden Kızılay’a kan bağışı
© Diyanet Haber

Türk Kızılay Oğuzlar Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılan Oğuzlar din görevlileri, Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay’ın kan stoklarının azalması nedeniyle farkındalık oluşturmak ve toplumu özendirmek için din görevlileri kan bağışı yaptı.

Kan vererek insanlara faydalı olmanın İslam açısından da son derece önemli olduğunu belirten Oğuzlar İlçe Müftüsü Sinan Eravcı, “Kan verme İslâm dininin insan hayatına verdiği değere uygun olarak teşvik edilen bir uygulamadır. Peygamberimiz (s.a.s.) de ‘Kim bir müminin dünyevi kederlerinden birini giderirse, Allah da onun kıyamet günü kederlerinden birini giderir.’ buyurmuştur.” dedi.

Her kan bağışının üç kişinin hayatının kurtulmasına vesile olduğunu belirten Müftü Eravcı, “Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Bu yüzden belli aralıklarla kan bağışında bulunmanın nice canlara hayat vereceği, nice umutları yeşerteceği unutulmamalıdır.” diye konuştu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)