banner250

banner255

Din görevlileri gençlere rehberlik ediyor

Çorum İl Müftülüğü, "Gençliğe Değer" projesi kapsamında gençlere yönelik etkinliklerini aralıksız sürdürüyor.

Çorum Müftülüğü 01.04.2021, 15:57
Din görevlileri gençlere rehberlik ediyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde sürdürülen "Gençliğe Değer" projesi kapsamında Çorum İl Müftülüğü gençlere yönelik faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen programlarda din görevlileri, gençlerle bir araya gelerek onlara rehberlik ediyor.

Bu kapsamda Hicret Camii’nde din görevlileri rehberliğinde buluşan gençler, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde namaz öncesi ve sonrasında çeşitli etkinliklere katılıyor.

Camide düzenlenen etkinliklere dair açıklamalarda bulunan İmam Hatip Nihat Uysal, "Camide gençlerimize yönelik sabah namazı sonrası kahvaltı ve sohbet, öğle namazı sonrası futbol maçı, ikindi namazı sonrası ders ve ikram, akşam-yatsı namazı arası Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler dersi gibi etkinlikler düzenliyoruz." dedi.

Din görevlisi Süleyman Coşkun ise "Gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmesine katkı sunmak amacıyla faaliyetlerimiz devam ediyor." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)