banner203

banner250

Din görevlileri arası yarışmalarda elemeler sürüyor

Çorum İl Müftülüğü "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında "Din Görevlileri Arası Bilgi Yarışması" düzenledi.

Çorum Müftülüğü 26.07.2021, 14:00
Din görevlileri arası yarışmalarda elemeler sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda il ve bölge elemeleri devam ediyor.

Bu kapsamda Çorum İl Müftülüğü, "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında "Din Görevlileri Arası Bilgi Yarışması" düzenledi.

Covid-19 tedbirleri eşliğinde İl Müftülüğünde gerçekleştirilen yarışmaya imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri katıldı.

Yarışmaya katılan din görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında bulunan "Amme Cüzü Meal ve Tefsiri" adlı kitaptan sorumlu tutuldu.

İl Müftüsü Muharrem Biçer başkanlığında oluşturulan "İl Yarışma Komisyonu"nun değerlendirmeleri sonucunda Merkez Orhan Gazi Mescidi Uzman İmam Hatibi Osman Kılcı birinci olurken Osmancık Cumhuriyet Camii İmam Hatibi Ömer Kadri Açık ikinci, İskilip Aşağı Şıhlar Köyü Camii İmam Hatibi Lokman Şentürk ise üçüncü oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?