banner331

banner319

Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Çorum İl ve ilçe müftülükleri, “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledi.

Çorum Müftülüğü 16.03.2021, 13:50
Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
© Diyanet Haber

Çorum İl ve ilçe müftülüklerince, İstiklal Marşı ve milli şair Mehmet Akif Ersoy’un gençler tarafından daha iyi anlaşılması amacıyla; “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi.

Alaca

Alaca İlçe Müftüsü Fatih Kaya, “Başkanlığımızca geleceğimizin teminatı genç nesillerin İstiklal Marşı'nı daha iyi anlamaları, milli şairimizi daha iyi tanımaları, gençlerimiz arasında bir farkındalık oluşması ve Başkanlığımız gençlik çalışmalarına ivme kazandırılması amacıyla ‘On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal’ temasıyla lise öğrencileri arasında kompozisyon, ortaokul öğrencileri arasında ise resim yarışması düzenledik. Yarışmaya katılan ve başarılı olan öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.

Müftü Kaya, İlçe Müftülüğünde düzenlenen Ödül Takdim Töreni’nde dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi.

Komisyon değerlendirmesi sonucunda şiir kategorisinde Kaleli Kız Hafızlık Kur’an Kursu öğrencileri Merve Köse birinci, Sude Şahin ikinci, İremsu Çağır ise üçüncü oldu.

Resim kategorisinde Kaleli Kız Hafızlık Kur’an Kursu öğrencileri Belinay Arslan birinci, Kübra Nur Demir ikinci, Elif Bolat ise üçün oldu. 

Kompozisyon kategorisinde ise Alaca Ortaokulu ve Fatih Ortaokulu öğrencilerinden Mikail Öner birinci, Zeliha Öner ikinci, Neslihan Koçak ise üçüncü oldu.

Osmancık

Osmancık İlçe Müftülüğü, “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde İlçe Müftülüğünde gerçekleştirilen Ödül Takdim Töreni'nde İlçe Müftüsü  Dr. Eyyup Aydın, yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik ederek ödüllerini takdim etti.

Kompozisyon kategorisinde Sıla Saygılı birinci, Sema Çalı ikinci, Aytül Özturkut üçüncü oldu.

Resim kategorisinde ise Elif Karakaş birinci olurken Beyzanur Yener ikinci oldu.

Müftü Aydın, "Gençlerin İstiklal Marşı'nı daha iyi anlamaları, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u tanımaları amacıyla yapılan bu yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)