banner331

banner319

Çorum İl Müftü yardımcıları, kurban vekaletlerini TDV’ye verdi

Çorum İl Müftü yardımcıları Adem Aygül ve Adnan Zeki Bıyık, kurban vekaletlerini Türkiye Diyanet Vakfına verdi.

Çorum Müftülüğü 19.07.2021, 14:30
Çorum İl Müftü yardımcıları, kurban vekaletlerini TDV’ye verdi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na, önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de toplumun tüm kesimlerinden destek gelmeye devam ediyor.

İl ve ilçe müftüleri ile din görevlileri de kurban vekaletlerini TDV'ye emanet ederek, söz konusu kampanyaya destek veriyor.

Bu kapsamda Çorum İl Müftülüğü ve TDV Çorum Şubesince Çorum Saat Kulesi yanında kurulan ‘Kurban Bağışı Kabul Standı’nı ziyaret eden İl Müftü yardımcıları Adem Aygül ve Adnan Zeki Bıyık, kurban vekaletlerini Türkiye Diyanet Vakfına vererek Vekaletle Kurban Organizasyonu'na destek oldu.

Aygül, "Bir söz vardır; 'Çorumlunun yaptığını herkes yapamaz' diye biliyoruz. Bu minvalde Çorum halkından kurban bağışı konusunda büyük destek bekliyoruz. Rabbim şimdiden kurbanlarınızı en güzel şekilde kabul buyursun." dedi.

"Kurbanınımı Paylaşıyorum Kardeşimle Yakınlaşıyorum" diyerek kurban vekaleti veren Bıyık ise imkanı olan vatandaşları organizasyona destek olmaya davet etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (1)
Hasan BİGA 1 yıl önce
İzmir Bayraklı müftüsü 3 adet kurbanı Diyanet Vakfı Kurban organizesine birden bağışladı.