banner203

banner222

Çorum'da Din görevlileri iyiliğin öncüsü oldu

Çorum Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, görev yerlerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin umudu oldu.

Çorum Müftülüğü 09.10.2020, 15:35
Çorum'da Din görevlileri iyiliğin öncüsü oldu
© Diyanet Haber

Çorum Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolisi ulaştırdı.

Tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler için hazırlanan yardım kolileri, Çorum Müftülüğü din görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı gönüllülerince ailelere teslim edildi.

Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer, “Bu yıl ki Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Çorum İl Müftülüğü ve TDV Çorum Şubesi olarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımcı olmak üzere bir iyilik hareketi başlatmak istedik. Çorumlu hemşehrilerimizin verdiği zekat ve bağışları Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfımız vasıtasıyla yine veren el ile alan eli buluşturmuş olduk. Kovid-19 salgınının tüm dünyayı etkilediği böylesi bir zaman diliminde, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek amacıyla personelimizin de destekleriyle toplam 140 ihtiyaç sahibi ailemize temel gıda malzemelerinden oluşan gıda yardım kolisi hazırladık.  Hazırlanan yardım kolileri personellerimiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın adreslerine teslim edildi. Böylesi hayırlı hizmette maddi ve manevi desteğini esirgemeyen tüm görevlilerimize ve yardımlarını esirgemeyen vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yüce Allah hayırlarını kabul eylesin.” ifadelerini kaydetti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner214
Yorumlar (0)