banner331

banner319

Çorum'da camiler çocuklarla şenlendi

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an Kursları, 90 bin cami ile uygun mekanlarda başladı.

Çorum Müftülüğü 27.06.2022, 12:09
Çorum'da camiler çocuklarla şenlendi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl 90 bini aşkın cami ile uygun mekanlarda düzenlenecek olan yaz Kur'an kurslarında eğitim başladı.

Kur'an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işleneceği yaz Kur'an kursları, Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi programları kapsamında ülke genelinde başladı.

Çorum

Çorum’da il merkezi ve ilçelerindeki cami ve Kur’an kurslarında açılan "Yaz Kur’an Kursları"nda eğitim başladı.

Osmancık

Yaz Kur’an Kursları ile ilgili İlçe Müftülüğünden yapılan açıklamada: " 26 Ağustos 2022 tarihine kadar da devam edecek olan Yaz Kur'an Kurslarımız  Haydi Koş Gel, Camiler Seninle Güzel" ve “Geldi Yaz Tatili, Şimdi Kur’an Öğrenme Vakti” şiarıyla 27 Haziran Pazartesi günü Müftülüğümüze bağlı Cami ve Kur'an kurslarında eğitime başladı. Öğrencilerimiz kurs boyunca Kur'an-ı Kerim, İnanç, İbadet, Siyer ve Ahlak konularında eğitim alırken çeşitli etkinlikler ve ikramlarla eğlenceli vakit geçirecekler." denildi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)