banner203

banner250

Müftülük öğretmenlerle gençliği konuştu

Çankırı İl Müftülüğü yeni eğitim öğretim döneminde gençlere yönelik yapılacak çalışmaları istişare etmek amacıyla öğretmenlerin de katıldığı bir toplantı düzenledi.

Çankırı Müftülüğü 11.09.2019, 09:43
Müftülük öğretmenlerle gençliği konuştu
© Diyanet Haber

İl Müftülüğünce Çankırı Müftülüğü Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezinde düzenlenen toplantıda, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde gençlere yönelik hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar değerlendirildi.

Gençliğin sorunları, Diyanet gençlik çalışmalarının etkinliği ve verimliği gibi konu başlıklarının istişare edildiği toplantıya, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile imam hatip lisesi meslek dersleri öğretmenleri de katıldı.

İl Müftüsü Bürhan Keleş, katılımcılara Diyanet gençlik çalışmaları hakkında kapsamlı bilgi verdi.

İl Müftülüğü olarak öğrencilere yönelik düzenlenecek etkinliklere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Müftü Keleş, kurumsal birikim ve tecrübelerini kurumlarla paylaşmak istediklerini ifade etti.

İl Milli eğitim Müdürü Muammer Öztürk ise İl Müftülüğünün destek ve ilgilerine teşekkür etti.

Katılımcı okul idarecileri ve öğretmenler de sırasıyla söz alarak gençlere yönelik yürütülen çalışmalar hakkında görüş ve önerilerini bildirdiler.

Öte yandan Çankırı Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden toplantıya iştirak eden Dr. Burhan Çonkor ve Dr. Cemil Liv de konuyla ilgili fikirlerini dile getirdiler.

Toplantı; İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İslami İlimler Fakültesi iş birliğinde “gençliğin sorunları” ve “gençlerle iletişim yolları” konularında çalıştay düzenleme kararının alınmasıyla sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?