banner250

banner255

Müftü, üniversiteye yeni yerleşen öğrencileri ziyaret etti

Çankırı’da bu yıl ilk defa eğitime başlayan Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde öğrenim gören öğrencileri İl Müftüsü Bürhan Keleş, Müftü Yardımcısı Melek OVACIKLI, Gençlik Koordinatörü ve KYK Manevi Danışmanlık Görevlileri ile birlikte ziyaret etti.

Çankırı Müftülüğü 04.10.2018, 22:21
Müftü, üniversiteye yeni yerleşen öğrencileri ziyaret etti
© Diyanet Haber

İslami İlimler Fakültesi öğrencileri ile tanışan müftü Keleş gençlere önemli tavsiyelerde bulunarak “Geleceğin İmam, Vaiz ve Müftüleri olacak olan sizleri şehrimizden uğurlarken sadece üniversite diploması almış olarak giden değil, aynı zamanda kendini yetiştirmiş, bilgi ve beceriler ile donanmış gençler olarak uğurlamak istiyoruz. Bu amaçla açtığımız Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezimize sizleri her daim bekliyoruz. Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezimizde açacağımız Diyanet Okuma salonu çalışmamız kapsamında, İlahiyat öğrencilerimize yönelik hazırladığı programı uygulayacağız. Bu programa katılan öğrencilerimize burs ve çeşitli sosyal ve kültürel faaliyet imkânı sunacağız.

Çankırı İl Müftüsü olarak sizlerin burada bir velisi gibi her zaman yanınızda olacağız. Ayrıca bu yıl açtığımız İyilik Evlerimiz ile de sizlere barınma ve diğer konularda her daim yardımcı olacağız. Tekrar sizlere İlahiyatı tercih ettiğiniz için teşekkür ederim” diyerek öğrencilerle Gençlik koordinatörü ve KYK Manevi Danışmanlık Görevlilerini tanıştırdı.

Ziyaretin sonunda bütün öğrencilere Kuranı Kerim ve çeşitli kitaplar hediye edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)