banner203

banner250

Bir ilçe daha 4-6 yaş Kur’an kursuna kavuştu

Çankırı Kızılırmak İlçe Müftülüğüne bağlı “Kızılırmak 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu” hizmete açıldı.

Çankırı Müftülüğü 02.12.2019, 12:41
Bir ilçe daha 4-6 yaş Kur’an kursuna kavuştu
© Diyanet Haber

Çankırı’nın Kızılırmak ilçesinde 4-6 yaş Kur’an kursu sevinci yaşandı.

İlçe Müftülüğünce yapımı tamamlanan “Kızılırmak 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu”, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kursun açılışı dolayısıyla düzenlenen programa Çankırı İl Müftü Vekili Hasan Limon, Kaymakam Ömer Kıraç, İlçe Müftüsü Hacı Turan Demircioğlu, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Amiri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, din görevlileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Hacı Turan Demircioğlu; “Çabamız ve gayretimiz dinimizi sağa sola sapmadan, dosdoğru Rabbimizin istediği şekilde yaşamaktır. 15 Temmuz hain darbe girişimi geçirdik. Din adına dini tahrif eden saptırıcılara karşı çok uyanık olmak zorundayız. Size Kur’an rehberliğinde cami cemaatini ve görevlilerini ısrarla tavsiye ediyorum. Çünkü bir daha 15 Temmuz’u yaşamamak için uyanık olmak zorundayız. Evlatlarımızı küçük yaştan itibaren sahih bilgiye dayalı yetiştirmeliyiz.” dedi.

Kaymakam Ömer Kıraç ise 3 ay gibi kısa bir sürede yapılan Kur’an Kursu’nun yapım sürecinde her türlü zorluklarla karşılaşıldığını ve bu zorluklara rağmen ilçede bir ilk olan 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu’nun yapıldığını kaydetti.

İlçede ilk olan bir eser bırakmanın gurur verici olduğunu sözlerine ekleyen Kıraç, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?