banner324

banner319

Çanakkaleli hacı adayları dualarla uğurlandı

banner265

Hac ibadetini yerine getirmek üzere Çanakkale'den yola çıkan hacı adayları, 18 Mart Hatime Ana Ulu Camii'nden dualarla uğurlandı.

Çanakkale Müftülüğü 21.06.2022, 11:34
Çanakkaleli hacı adayları dualarla uğurlandı
© DİHA

Hac ibadetini yerine getirmek üzere Çanakkale'den yola çıkan hacı adayları, 18 Mart Hatime Ana Ulu Camii'nden telbiye, dua ve sevinç gözyaşlarıyla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2022 Yılı Hac Organizasyonu ile kutsal topraklara giden 102 kişilik hacı adayı için düzenlenen programa İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, din görevlileri ile beraber hacı adayları ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim, tekbir, telbiye ve ilahilerin okunduğu uğurlama programında konuşan İl Müftüsü Kabukçu, "Şehitler diyarından Kutlu Nebiye, Allah'ın evine misafir olmak üzere yola çıkıyorsunuz. Rabbim salimen gidip gelebilmeyi nasip eylesin. Haccınız şimdiden mebrur olsun inşallah. Dualarınıza bizleri de katmayı unutmayın." dedi.

Müftü Kabukçu'nun yaptığı duanın ardından yakınları ile helalleşerek vedalaşan hacı adayları, kutsal topraklara gitmek üzere otobüslerle İstanbul Havalimanına doğru yolu çıktı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)