banner250

banner246

Çanakkale'de Şehitler Anıldı

Şehitler Caminde öğle namazına müteakip, İl Müftülüğü ve Şehitler Cami Derneğinin organizesiyle, hayırsever işadamı Mustafa Bayar´ın katkılarıyla, Kur´an-ı Kerim Ziyafeti Programı düzenlendi

Çanakkale Müftülüğü 17.07.2018, 23:35
Çanakkale'de Şehitler Anıldı

Ankara Kocatepe Cami İmam Hatibi Kurra Hafız Nebi Yaşar, İstanbul İli Avcılar İlçesi Nakipoğlu Kur´an Kursu Öğreticisi Sefa Taşkesenlioğlu, İstanbul İli Ataköy İlçesi 5.Kısım Cami İmam Hatibi Adem Karabey, İstanbul İli Fatih İlçesi Fatih Cami Emekli Müezzin Kayyımı Bekir Büyükbaş´ın katılımda bulunduğu programda, Kur´an-ı Kerim tilavetleri yapıldı, Salavatı Şerifeler okundu.

Programın sonunda İl Müftüsü Arif Gökce kısa bir konuşma yaparak dua etti. Gökce konuşmasında:

“Aziz Cemaat!

Kur´an-ı Kerimi okumak kadar dinlemek de çok büyük bir nimettir. Eğer öyle olmasaydı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) İbn-i Mesud´a (r.a.) Kur´an-ı Kerim okutmazdı. Oku´da dinleyelim demezdi. Peki neden? Çünkü İbn-i Mesud (r.a.) Kur´an-ı Kerim´i çok manalı ve yürekten okuyarak, Resülulhah Efendimizi (s.a.v.) duygulandırırdı. Evet Aziz Cemaat! Kur´an-ı Kerimi okumak ve dinlemek önemlidir. Ama bunlardan daha önemli olan şey, Kur´an-ı Kerim´in içindeki ahlakı, irfanı, bilgiyi anlamaktır. Anlayarak okumak ve dinlemek, daha sonrada hayatımıza da tatbik etmektir…” dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)