banner331

banner319

Çanakkale'de 400 gençle çevre etkinliği

Çanakkale Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, 400 gencin katılımıyla “Çevre Etkinliği” düzenledi.

Çanakkale Müftülüğü 19.02.2020, 23:26
Çanakkale'de 400 gençle çevre etkinliği
© Diyanet Haber

Gençlerin, ahlak, erdem, ruh güzelliği ve merhamet duygularıyla yetişmelerine, milletimizi bir araya getiren milli ve manevi değerlerin, insani haslet ve faziletlerin nesilden nesile aktarılmasına katkı sağlamak amacıyla, Çanakkale İl Müftülüğü tarafından "Gençliğe Değer Projesi" kapsamında kahvaltılı buluşma ve çevre temizliği etkinliği düzenlendi.

Tacettin Aslan Camiinde düzenlenen kahvaltıya; “Gençliğe Değer Projesi” çerçevesinde il merkez ve köylerinde bulunan 50 kadar camiden yaklaşık 400 genç katıldı.

Kahvaltının ardından Tacettin Aslan Camiine geçen gençler, aralarında sohbet edip ilahiler okudu.

İl Müftüsü Arif Gökce; gençlerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek etkinliğe katılan gençlere, hocalarına ve ailelerine teşekkür etti:

“Hiç kimseden alamadığı enerjiyi gençlerden alarak Dini Mübin-i İslam’ı çölün ortasında bir gül yetiştirir gibi yetiştiren önderimiz Rasülullah efendimiz: Başka bir gölgenin bulunmadığı kıyamet gününde Allah Teala, yedi insanı arşının gölgesinde barındıracaktır. Bunlardan ikisi: Rabbine kulluk ederek temiz bir hayat içinde serpilip büyüyen genç diğeri kalbi mescitlere bağlı olan Müslümandır hadisini bizlere birer müjde olarak verdi.” Şeklinde konuşan Gökçe, “Şimdi buradan Çanakkale Boğazına giderek sahil temizliği yapıp sokak hayvanlarına yiyecek dağıtacağız. Merhamet timsali Rasülullah Efendimiz: Bir kadın, eve hapsettiği kedi yüzünden cehenneme gitti, başka bir adam ise susuzluktan nemli toprağı yalayıp duran bir köpeğe su verdiği için Allah Teâlâ ondan hoşnut oldu ve adamı bağışladı diyerek canlılara olan sevgi ve merhameti bizlere anlattı.” dedi.

Cami programından sonra Çanakkale Boğazında sahil temizliği yapan gençler ayrıca sokak hayvanlarına yiyecek bıraktı.

Etkinliğin sonunda güzel vakit geçirdiklerini ifade eden gençler tekrar buluşmak üzere ayrıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)