banner261

banner250

Hafızlar belgelerine kavuştu

Bolu İl Müftülüğüne bağlı Sandallar Uluslararası Bölge Yatılı Kur’an Kursu'nda hafızlığını tamamlayan öğrenciler için tören düzenlendi.

Bolu Müftülüğü 14.07.2021, 02:54
Hafızlar belgelerine kavuştu
© Diyanet Haber

Sandallar Uluslararası Bölge Yatılı Kur’an Kursu'nda hafızlığını tamamlayan öğrenciler için tören düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olarak "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanan 3 öğrenci, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Törene İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu ile İl Müftü Yardımcısı Fadime Arslan, Kur’an kursu öğreticileri ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan İl Müftüsü Tahiroğlu, "Özverili çalışmaları ve gayretleriyle kısa zamanda hafızlıklarını tamamlayan ve sınavda başarılı olan yavrularımızı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin üzerinde emeği olan hocalarımıza da teşekkür ediyorum." dedi.

"Hafızlığı muhafaza etmenin hafızlık yapmaktan daha zor olduğunu" belirten Müftü Tahiroğlu, "Sizlere üç tavsiyede bulunuyorum; namazlarınızı aksatmayın, asla yalan söylemeyin ve gıybet etmeyin. Sizler bizim göz bebeğimizsiniz. Kur’an muhafızı olarak, ahlaklı davranışlarla herkese örnek olun." diye konuştu.

Tören, hafızlıklarını tamamlayan öğrencilere "Hafızlık Belgesi" ve hediye takdimiyle son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)