banner250

Çocuklar çevrim içi buluşmaya devam ediyor

Bolu Göynük İlçe Müftülüğünce yarıyıl tatilinde gerçekleştirilen "Din Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor" etkinliğini yıl boyunca sürdürüyor.

Bolu Müftülüğü 15.04.2021, 15:17
Çocuklar çevrim içi buluşmaya devam ediyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca yarıyıl tatiline yönelik hazırlanan "Din Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor" projesi kapsamında, ülke genelinde din görevlileri yarıyıl tatilinde çocuklarla çevrim içi etkinliklerde buluşmuştu.

Bu kapsamda Göynük İlçe Müftülüğü yarıyıl tatilinden sonrada, yüz yüze eğitim alma imkanından uzak kalan öğrencilere yönelik bu dersleri gönüllü olanlarla beraber hafta sonları da devam ettiriyor.

Etkinliğin yıl boyunca sürdürüleceğini belirten İlçe Müftüsü Ümit Kartal, “Çocuklarımızın temel dini bilgilerini taze tutmak, onlara milli ve manevi değerlerini öğretmek ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla ‘Amellerin en faziletlisi az da olsa devamlı olanıdır’ hadisinin mucibince din görevlilerimizin teklifi, velilerimizin ve öğrencilerimizin de isteği üzere öğrenilen bilgileri tekrar etmek ve öğrencilerimizin bilgilerine bilgi katmak adına çevrimiçi buluşmalar her Pazar günü 14:00 - 15:00 saatleri arasında devam etmektedir.” dedi. 
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)