banner268

banner250

Bolu Valisi Aydın Baruş Yaz Kur’an Kurslarını Ziyaret Etti

banner265

Bolu il müftülüğünce 3 yıldan beri yaz dönemi ve kış döneminde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde talep eden tüm öğrencilere ...

Bolu Müftülüğü 29.07.2018, 20:34
Bolu Valisi Aydın Baruş Yaz Kur’an Kurslarını Ziyaret Etti
© Diyanet Haber

Bolu il müftülüğünce 3 yıldan beri yaz dönemi ve kış döneminde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde talep eden tüm öğrencilere Değerler Eğitimi, Kuran Eğitimi ve Dini Bilgiler alanında Bolu Valiliğinin himayesinde il müftülüğü ve il milli eğitim müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde eğitim öğretim yapıyor.

Bu yılda Yaz Kur’an Kursları’nda 11 anaokulu, 4 ortaokul, 20 ilkokulda ve 1 turkuvaz Eğitim Kurumlarına bağlı ilkokul ve ortaokulda Yaz Kur’an Kursları açıldı. Sosyal alanların bulunduğu mekânlarda açılan kurslar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. 

Bolu Valisi Aydın Baruş, il müftüsü Orhan Genç, il milli eğitim müdürü Yusuf Cengiz ve müftülük din hizmetleri ve eğitim şube müdürü İhsan Subaş okulları ziyaret ederek Yaz Kur’an Kurslarını yerinde inceledi. 
Baruş ve il müftüsü Genç öğrencilerle sohbet ederek onların Yaz Kur’an Kursları hakkında düşüncelerini aldı, kurslara katılan öğrencilerin kurs başından buyana öğrendiği sure ve duaları dinledi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?