banner324

banner319

Bolu'da kültür şenliği

banner265

Bolu'da "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında "Kültür Şenlikleri" düzenlendi.

Bolu Müftülüğü 27.05.2022, 17:02
Bolu'da kültür şenliği
© DİHA

Bolu'da Diyanet İşleri Başkanlığı, Mili Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol neticesinde hayata geçirilen "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında "Kültür Şenlikleri" düzenlendi.

Bolu İl Müftülüğü ev sahipliğinde Kalıcı Konutlar Camii bahçesinde gerçekleştirilen şenliğe İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ile çok sayıda çocuk ve aile katıldı.

Cami bahçesine gençlik şöleni etkinlikleri kapsamında katkı sağlayan kurumların standları kuruldu. Öğrenciler Bolu İl Müftülüğü Diyanet Gençlik ve Diyanet Yayınevi’nin standı başta olmak üzere tüm standları gezerek çeşitli bilgiler alma imkanı buldu. Standları gezen öğrenciler daha sonra caminin içerisine girerek İl Müftülüğü’nün görevlendirmiş olduğu vaizler eşliğinde, caminin tüm bölümlerini teker teker dolaşarak kapsamlı bilgiler aldılar.

Kültür Şenliğine ev sahipliği yapan İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, "Diyanet İşleri Başkanlığı İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin, Diyanet Gençlik Merkezlerini daha aktif kullanması için Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında 'Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum' projesini bugün gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Diyanet İşleri Başkanlığı geleceğimizin teminatı olan gençlerimize büyük önem vermektedir. Çeşitli programlar yaparak onların bilgilerinin pekişmesine, dersleriyle birlikte milli ve manevi değerlerimizi öğrenmelerine katkı sağlamaktadır. Bizler de Bolu İl Müftülüğü olarak Bolu’da bu güzel organizasyona ev sahipliği yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Gençler bizim geleceğimiz. Onlar bizim umudumuz. Onlara ne kadar manevi destek sağlayabilirsek çok mutlu oluruz. Bugün öğrencilerimizin neşesi, mutluluğu ve öğrenme isteklerini görünce iyi ki böyle bir program gerçekleştirmişiz diye Rabbime şükrettim. Son olarak bizlere bu program dolayısı ile desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri’ne ve İl Müftülüğümüzün görevlendirmiş olduğu Vaizlerimize, Kur’an Kursu Öğreticilerimize, Manevi Rehberlerimize, izcilik faaliyetlerine devam eden görevlilerimize ve TDV Bolu Şubesi Kadın Kolları’nda gönüllülerimize çok teşekkür ederim. Ayrıca pırıl pırıl evlatları yetiştiren ailelere de şükranlarımı sunarım." dedi.

Program yapılan ikramlar ile sona erdi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)