banner324

banner319

Bolu'da izcilik faaliyetleri başladı

banner265

Bolu İl Müftülüğü "İzcilik Tanıtım Semineri" düzenledi.

Bolu Müftülüğü 29.05.2022, 13:10
Bolu'da izcilik faaliyetleri başladı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ile Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) arasında izcilik faaliyetlerini yaygınlaştırmak, Başkanlık personelini izci lideri olarak yetiştirmek, çocuk ve gençlere izcilik konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla "İzcilik İş Birliği Protokolü" imzalanmıştı.

Bu kapsamda Bolu İl Müftülüğünce personele yönelik “İzcilik Tanıtım Semineri” düzenlendi.

Personel toplantılarında gerçekleştirilen seminerlere DİB-TİF İl Sorumlusu Muhammet Yıldırım, Oymak Başı Yakup Sarı ve Hüseyin Bayram konuşmacı olarak katıldı.

Toplantılar sonunda İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’nu ziyaret eden din görevlisi izciler, gerçekleştirdikleri toplantılar hakkında kapsamlı bilgi sundu.

Duyduğu memnuniyeti ifade eden Müftü Tahiroğlu, "Kıymetli arkadaşlar sizler farklı mekanlarda, farklı etkinlikler yaparak öğrenci ve gençlerle birebir ilgileniyorsunuz. Gençler bizim geleceğimiz. Onlara milli ve manevi değerlerimizi bu yapmış olduğunuz programlarla anlatıyorsunuz. Onların kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya gayret gösteriyorsunuz. Özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor ve kolaylıklar diliyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)