banner324

banner319

Tatvan'da din görevlileri istişare toplantısında buluştu

banner265

Bitlis Tatvan İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Tatvan Şubesi iş birliğinde "Yaz Kur’an Kursu ve 2022 Yılı Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Bitlis Müftülüğü 17.06.2022, 11:22
Tatvan'da din görevlileri istişare toplantısında buluştu
© DİHA

Tatvan İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Tatvan Şubesi iş birliğinde "Yaz Kur’an Kursu ve 2022 Yılı Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Bilal-i Habeş Camii’nde kahvaltı ikramıyla başlayan programa din görevlileri katıldı.

Toplantıda, 2022 Yılı Kurban Organizasyonu ve Yaz Kur’an Kurslarıyla ilgili güncel konular hakkında din görevlilerini bilgilendiren İlçe Müftüsü Zahit Demirel, "İnanıyorum ki geçen senelerden daha çok gayret edeceksiniz. Bugün siz din gönüllüsü kardeşlerimizin aracılığıyla vatandaşlarımızın vermiş olduğu emaneti yerine tevdi etme düşüncesiyle yurt içinde ve yurt dışında muhtelif yerlerdeki kardeşlerimize adeta tebliğin bir amacı olmak üzere kurban ibadetini ulaştıracağız." dedi.

Ayrıca, Rehber Öğretici Mehmet Onbaşı Kalyoncu Müezzin Kayyımı Sabrullah Saknuk tarafından "Yaz Kur’an Kursları Eğitim Programı" ile ilgili iki günlük seminer verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)