banner297

banner319

Miniklerin Kur'an sevinci

banner265

Bitlis Adilcevaz İlçe Müftülüğü Ahmet Akbaba 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nda Kur'an öğrenen öğrenciler için "Kur'an Okumaya Geçiş Programı" düzenlendi.

Bitlis Müftülüğü 06.04.2022, 11:19
Miniklerin Kur'an sevinci
© DİHA

Adilcevaz İlçe Müftülüğüne bağlı Ahmet Akbaba 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nda Kur'an-ı Kerim öğrenen öğrenciler için "Kur'an Okumaya Geçiş Programı" düzenlendi.

Miniklerin Kur'an okuduğu programda öğrencilerin sevincini paylaşan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Cim dergisini hediye eden İlçe Müftüsü İsa Demirkaynak, "Her bir çocuğun vatanına, milletine bağlı, güzel ahlaklı bir şekilde yetiştirilmesi ve hayata hazırlanmasında anne, baba ve öğretmenlere çok büyük vazifeler düşmektedir. Bu bağlamda çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetiştirilmesinde 4-6 yaş Kur'an kurslarımızın çok büyük önemi vardır. Bugün burada çocuklarımızın erken yaşta Kur'an'la buluştuklarını, güzel bir şekilde okuduklarını görüyoruz. Bu gerçekten hem aileler hem bizler için çok büyük bir mutluluk. Çocuklarımızın daha küçük yaşta dini ve İslami değerlerle buluşmasını sağlayan, sahih dini bilgiyi öğrenmeleri için gayret veren ve evlatlarını bu alana yönlendiren ailelerimize ve yetişmelerinde büyük emekleri olan Kur'an kursu öğreticilerimize teşekkür ediyorum." dedi. 

Program sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)