banner250

banner203

Çocuklar Kur'an ayı Ramazan'da Kur'anla buluştu

Bitlis Tatvan İlçe Müftülüğüne bağlı Bilal-i Habeş Camii’nde eğitim gören ve Kur'an'a geçen öğrenciler için "Kur'an-ı Kerim Okumaya Geçiş Merasimi" düzenlendi.

Bitlis Müftülüğü 14.04.2021, 14:25
Çocuklar Kur'an ayı Ramazan'da Kur'anla buluştu
© Diyanet Haber

Tatvan İlçe Müftülüğüne bağlı Bilal-i Habeş Camii’nde, "Gençliğe Değerprojesi kapsamında Kur’an eğitimleri ve gençlik faaliyetleri düzenleniyor.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde sürdürülen eğitimlerde Kur'an'a geçen öğrenciler için "Kur'an-ı Kerim Okumaya Geçiş Merasimi" düzenlendi.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen merasimde öğrenciler Kur’an-ı Kerim okudu, ilahiler söyledi.

Merasim sonunda Kur’an-ı Kerim okumaya başlayan 15 öğrenciye Kur’an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kur’an eğitiminin yanında çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle öğrencileri motive ettiklerini belirten Bilal-i Habeş Cami İmam Hatibi Hüseyin Doğmaç, "Camilerimiz, dinin temel esaslarının doğru öğretildiği yerlerdir. Buralarda daha etkin bir şekilde çocuklarımıza dinimizi öğretmeliyiz. Manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirmemiz gerekiyor. Amacımız hem niceliği hem de niteliği arttırmak olmalı. Bu anlamda toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için velilerimize de büyük görevler düşüyor. Bugün 15 öğrencimiz daha Kur'an-ı Kerim'e geçti. Bu vesileyle camimiz çocuklarla şenlendi ve daha anlamlı hale geldi. Bu mutluluğu tarif etmek çok zor." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?