banner250

banner246

Bitlis’te 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Bitlis İl Müftülüğü Konferans Salonunda, Yaz Kur’an kursu öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikle 15 Temmuz Şehitleri anıldı

Bitlis Müftülüğü 16.07.2018, 14:17
Bitlis’te 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
© Diyanet Haber

15 Temmuz 2016 gecesi okunan salalar gibi sala okunarak başlayan program, Yaz Kur’an kursuna devam eden bir öğrencinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Programın açılış konuşmasını Bitlis İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Ahmet Elmas yaptı. Elmas konuşmasında: “Bu vatan sadece bir toprak parçası değildir. Şairin dediği gibi ‘Eğer uğrunda ölen varsa toprak vatandır.’ 15 Temmuzda 250 vatan evladı bu uğurda şehit üştü. İşte bizde bugün onları yad etmek için buradayız. Onları unutmadığımızı göstermek için buradayız. Şehitlerimizin kahramanlık destanlarını anlamak ve idrak etmek için buradayız” dedi.

15 Temmuz için yazılmış şiirlerin okunduğu programda, Merkez Kur’an Kursu öğrencilerinin hazırladığı 15 Temmuz’un sembol isimlerinden olan Şehit Ömer Halisdemir’in anlatıldığı piyes sahnelendi.

15 Temmuz sinevizyonunun izlendiği program, bir öğrencinin 15 Temmuz şehitleri için okunan hatimlerin duasını yapması ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?