banner250

banner246

4-6 yaş minikleri mezun oldu

Bitlis’te 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri için yıl sonu etkinliği düzenlendi.

Bitlis Müftülüğü 10.06.2019, 11:10
4-6 yaş minikleri mezun oldu
© Diyanet Haber

Bitlis İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören çocuklar için yıl sonu programı düzenlendi.

Program İstiklal Marşı’nın ardından minik öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

Çocukların mehteran gösterisi ile okudukları dua ve ilahiler büyük beğeni topladı.

Yoğun bir katılımın olduğu program, çeşitli etkinliklerle devam etti.

Bitlis İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani programda yaptığı konuşmada, "çocukların kendilerine Allah’ın bir emaneti olduğunu" vurguladı.

Müftü Geylani sözlerini şöyle sürdürdü:

“4-6 yaş gurubu öğrencilerimize neyi verirsek onu alırlar. Onlar bize Allah’ın bir emanetidir. Hepimizin onlara karşı sorumluluğu var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah gelecek yıllarda bu daha iyi olacak. Bu bir başlangıçtı. Anne ve babalar olarak bu evlatlarımıza sahip olalım. İyi bir nesil yetiştirirsek dünyamız da ahiretimiz de mamur olur.” 

Bitlis Vali Yardımcısı Tamer Kılıç ise gerçekleşen programdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek İl Müftülüğü başta olmak üzere programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Program, çocuklara hediye verilmesinin ardından, yıl boyunca çocukların Kur’an kurslarında yaptığı çalışmaların sergilendiği serginin gezilmesiyle sona erdi.

Bitlis Eren Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Bitlis Vali Yardımcısı Tamer Kılıç, Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, İl Kültür Müdürü Ramazan Gencan, İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, akademisyenler, kurum amirleri, öğrenciler ile aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?