banner203

banner250

Tüm personelimizle vatandaşın hizmetindeyiz

Bingöl Genç İlçe Müftülüğü, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların yardımına koşuyor.

Bingöl Müftülüğü 27.04.2020, 17:52
Tüm personelimizle vatandaşın hizmetindeyiz
© Diyanet Haber

Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak amacıyla Genç Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarına, İlçe Müftülüğü tüm personeliyle destek veriyor.

Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alan din görevlileri, bir taraftan yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılarken diğer taraftan topluma dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

"Koronavirüsle mücadelede imamlarımız, müezzinlerimiz, Kur'an kursu hocalarımız ve Müftülük çalışanlarımız olmak üzere tüm personelimizle sahadayız." şeklinde konuşan İlçe Müftüsü Mahmut Kaya; "Bu sosyal hizmette en ön safta bulunmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımızla gönüllü olarak alanda bulunuyoruz. Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında görevlilerimizle koordine halinde ihtiyaç sahiplerini tespit ediyor, sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşlarımıza ulaşarak hem ihtiyaçlarını karşılıyor hem de manevi destek hizmeti sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ihtiyaç sahibi ailelere yapılan destek ödemesinin ve yaşlı maaşlarının da din görevlileri aracılığıyla vatandaşlara ulaştırıldığını belirten Müftü Kaya, şu ana kadar 650’ye yakın ailenin ihtiyacının karşılandığını dile getirdi.

İlçe Müftü Kaya; "Cenab-ı Mevla’dan isteğimiz en kısa zamanda ülkemizi, milletimizi bu felaketten kurtarmasıdır. Vatandaşlarımız, çocuklarımız ve yaşlılarımızdan talebimiz ise evde kalmalarıdır. Bu hastalıktan kurtuluncaya kadar bizler sahada ve en ön safta onların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?