banner250

banner255

Kalbim camide, aklım kütüphanede

Bingöl Karlıova İlçe Müftülüğü, açılışını yaptığı "Diyanet Gençlik Merkezi" ile gençlere yönelik çok sayıda proje gerçekleştiriyor.

Bingöl Müftülüğü 03.04.2020, 23:40
Kalbim camide, aklım kütüphanede
© Diyanet Haber

Karlıova İlçe Müftülüğü, açılışı geçtiğimiz haftalarda yapılan İlçe Diyanet Gençlik Merkezi'nde, gençlere yönelik "Okudukça Eğleniyorum" adlı proje başlattı. 

Gençlik Merkezi bünyesinde; "Kalbim Camide, Aklım Kütüphanede" adıyla oluşturulan kütüphane bölümünde gençler kitap okumanın yanı sıra oyun, eğlence ve spor gibi çeşitli etkinliklere katılma imkânı buluyor.

Karlıova Müftülüğüne bağlı Gençlik Merkezi'ne devam eden öğrenciler, önce gençlik koordinatörleri rehberliğinde kitap okuyor, daha sonra oyun ve eğlence salonunda, kitap okudukları süreye göre tenis ve langırt oynuyor, spor yapıyor.

Gençlik Merkezi hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü İsa Demirkaynak; "Gençlik Merkezimiz bin 300 metrekare alana kurulu, Esma Bint. Ebubekir Kur'an Kursu,  Enes Bin Malik 4-6 Yaş Kursu, Muaz B. Cebel Toplantı ve Etkinlik Salonu, Selahaddin Eyyubi Konferans Salonu, Oyun Eğlence Salonu, Musab Bin Umeyr Spor Salonu ve Kalbim Camide Aklım Kütüphanede Kütüphanesi olmak üzere 7 birimiyle hizmet veriyor. Gençlerimiz spor imkânı ve çeşitli oyunlardan faydalanmak için öncelikle kitap okuyor. Burayı severek ziyaret ediyorlar." dedi. 

Gençlik Merkezi Sorumlusu İlyas Varan ise öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçladıklarını belirterek; "Karlıova'daki gençlerimize öncülük yapmak istiyoruz. Öncelikli şartımız kitap okumaları. Bu sayede kitap okuma alışkanlıkları artıyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?