banner250

banner203

İlçenin ilk hafızları oldular

Bingöl Solhan İlçe Müftülüğüne bağlı 15 Temmuz Şehitler Hafızlık Kur’an Kursu, kursun ve ilçenin ilk hafızlarını mezun etti.

Bingöl Müftülüğü 22.09.2020, 13:40
İlçenin ilk hafızları oldular
© Diyanet Haber

Solhan’da geçtiğimiz yıllarda eğitim-öğretime başlayan 15 Temmuz Şehitler Hafızlık Kur’an Kursu, ilk mezunlarını verdi.

15 Temmuz Şehitler Hafızlık Kur’an Kursu'nda hafızlık eğitimine başlayan Aleyna Genç ile Hanım Alp, büyük bir gayretle başladıkları hafızlık eğitimlerini tamamladılar.

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olan Genç ve Alp için "Hafızlık Belgesi Takdim Töreni" düzenlendi.

Kaymakamlık'ta düzenlenen törende konuşan Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı, "İlçemizde bulunan Hafızlık Kur’an Kursumuzun ilk meyvelerini almaya başladık elhamdülillah. İki buçuk yıl gibi bir zamanda mezunlarımızı görmek bizi memnun etti. Önümüzdeki süreçte devamı gelecek. Biz sizlerin yetişmesi için her türlü maddi ve manevi desteği vermeye çalışıyoruz. Anne ve babalarınıza, emeği geçen hocalarımıza, Kur'an Kursumuza destek veren değerli Solhan halkımıza teşekkür ederiz." dedi.

İlçe Müftüsü Muharrem Dutar ise "Maddi ve manevi destekleri sebebiyle Kaymakam Bey'e, velilere ve bu güzide Kur'an Kursumuza katkı veren hayırsever Solhan halkına can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Hafızlar kervanına katılan yavrularımızı ve değerli hocalarımızı tebrik ediyorum. Şuan itibarıyla 10 öğrencimiz hafızlıklarını ikmal ederek sınava yönelik özel çalışma yapmaktadır. Tüm öğrencilerimize ve hocalarımıza bu süreçte başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından hafız öğrencilere belge ve hediye takdiminde bulunuldu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?