banner203

banner250

Din görevlileri çocuklarla çevrimiçi buluştu

Bingöl Karlıova İlçe Müftülüğü, yarıyıl tatilinde "Din Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor" etkinliğine katılan çocukları ödüllendirdi.

Bingöl Müftülüğü 22.02.2021, 15:28
Din görevlileri çocuklarla çevrimiçi buluştu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca yarıyıl tatiline yönelik hazırlanan "Din Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor" projesi kapsamında, ülke genelinde din görevlileri yarıyıl tatilinde çocuklarla çevrimiçi etkinliklerde buluştu.

Bu kapsamda Karlıova İlçe Müftülüğü, yüz yüze eğitim alma imkânından uzak kalan öğrencilere yönelik "Ara Tatilde Çevrimiçi Ödüllü Etkinlik" projesi düzenledi.

Çocuklara milli ve manevi değerleri öğretmek ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Karlıova İlçe Müftülüğünce düzenlenen çevrimiçi etkinliklere katılan öğrenciler, Merkez Ulu Camii’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen ödül takdim töreninde konuşan İlçe Müftüsü İsa Demirkaynak, "İslam, gücümüzün kaynağı ve hayatımızın ilk müessiridir. Bu nedenle İslam'ın inanç esaslarından, ahlak ilkelerinden ve ibadet hayatından vazgeçtiğimizde, bizi avlamak isteyenlere kolay bir av oluruz. Dolayısıyla caminin hayatımızın içinde yer alması gerektiği gibi caminin içinde de bir hayat inşa etmeliyiz. Çevrimiçi gerçekleştirilen etkinliklere katılan öğrencilere, öğrencilerin derslere katılmasına destek olan velilere ve derslerde görev alarak öğrencilerin iyi yetişmesi için emek veren din görevlilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Törenin sonunda çevrimiçi etkinliklere katılım sağlayan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
çetin 7 ay önce
ilçe müftümüze ilçemizdeki hizmetlerinden teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?